Produkty dla cukierników i lodziarzy

To niekwestionowana gwiazda w każdej dobrej lodziarni.

Niezwykła Pistacja

Produkty orzechowe a w szczególności pistacjowe od zarania firmy czyli od 1936 roku miały dla Prodotti Stella najwyższy priorytet. To jest obszar działalności, który wymaga nieustannych inwestycji zarówno jeśli chodzi o poszukiwanie najlepszych surowców jak i stałe podnoszenie jakości i bezpieczeństwa procesów produkcji.

W przeszłości pistacja była jednym z niszowych produktów a obecnie cieszy się tak dużym powodzeniem, że jakość lodów pistacjowych często stanowi wręcz punkt odniesienia dla ogólnej oceny jakości lodów produkowanych w lodziarni. Tylko kilka smaków lodów może konkurować z atrakcyjnością lodów pistacjowych i być dla klienta wyznacznikiem jakości i wyższości jednej lodziarni nad drugą.

Od ponad 30 lat Prodotti Stella produkuje czyste 100% pasty pistacjowe i obecnie posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów zarówno dla tych producentów , którzy chcą się wyróżniać swoim produktem oraz tych którzy celują w najbardziej wytrawnych smakoszy lodów pistacjowych. Nasze produkty pistacjowe gwarantują brak dodatku alternatywnych tłuszczów roślinnych oraz innych rodzajów orzechów.

Protokół bezpieczeństwa
Prodotti Stella

ściśle określone specyfikacje surowca oraz wyrywkowe kontrole jakości (również certyfikowanych przez dostawcę produktów).

kontrola jakości surowców przy dostawie do zakładu produkcyjnego.

kontrola jakości produktu finalnego.

Co sprawia ,ze nasze pasty pistacjowe są tak wyjątkowe?

Dobór składników

Do produkcji używamy tylko całych orzechów (nigdy mączki ani rozdrobnionych pistacji)

Czystość

W naszych 100% pastach gwarantujemy brak dodatku alternatywnych tłuszczów roślinnych oraz innych orzechów.

Certyfikacja

Specyfikacje dostawców pistacji są niezwykle rygorystyczne i szczegółowe jeśli chodzi o kalibrację owoców, poziom ich wysuszenia, smak i kolor. Nasi dostawcy są zobowiązani do dostarczenia certyfikatu o stosowaniu wszelkich środków ostrożności i wymogów dotyczących zawartości aflotoksyn.

Doświadczenie

Przeszło pół wieku pasji, doświadczeń, skrupulatności w doborze składników i szacunku dla zdrowia konsumentów.

* Co to są aflotoksyny? Jest to rodzaj mikotoksyn, które mają właściwości genotoksyczne i rakotwórcze. Często spotykane w produktach żywnościowych takich jak pistacje, orzechy włoskie, migdały czy kukurydza zanieczyszczonych pleśniami grzybów zarówno przed zbiorem owoców jak i po. W naszym laboratorium oraz certyfikowanych laboratoriach zewnętrznych z których usług korzystamy, bezpieczeństwo produktu jest gwarantowane dzięki stosowanej najnowocześniejszej aparaturze i przeprowadzanym analizom chemicznym zanieczyszczeń na każdym etapie produkcji od momentu zbioru orzechów aż do powstania finalnego produktu. Ponadto, w naszym laboratorium mikrobiologicznym przeprowadzamy wszelkie niezbędne analizy w celu zdefiniowania i poszukiwania parametrów mikrobiologicznych, takich jak obecność chorobotwórczych mikro-organizmów (Salmonella, Listeria) oraz pleśni (bakteria E.Coli, Enterobakteria i wszelkie inne ładunki mikrobiologiczne).